Zakład Drzewny Ircha Sp.z o.o.

Suszenie paletSuszarnia palet

Nasza firma posiada suszarnie co pozwala nam na suszenie wszystkich produkowanych przez nas palet do pożądanej wilgotności drewna

Posiadamy aluminiową, energooszczędną komorową suszarnię o pojemności wsadu ok. 40m3.

Wewnętrzne wymiary komory :

  • 8,5 m – szerokość załadowcza
  • 5,5 m głębokość
  • 3,2 m wysokość

Konstrukcja nośna ścian i stropu suszarni wykonana z bardzo trwałych, odpornych na korozję paneli wykonanych z blachy stopowej o grubości 1mm oraz z bardzo trwałych odpornych na korozję ram wykonanych z kształtowników aluminiowych . Są one uszczelnione względem siebie specjalnym klejem i skręcone śrubami. Brama harmonijkowa, składana z 4-ch części. Brama składa się z masywnej ramy z profili aluminiowych, kaset jako ścian wewnętrznych, 100mm. izolacji z wełny mineralnej oraz aluminiowej blachy trapezowej jako zewnętrznej okładziny.

W celu zapewnienia równomiernego przepływu powietrza przez wsad instalowane są specjalne przesłony nad wsadem, które opadają wraz z zsychającym materiałem, uniemożliwiając przepływ powietrza w przestrzeni poza wsadem.

Ilość potrzebnej energii cieplnej zależy od początkowej i końcowej wilgotności tarcicy, wielkości wsadu komory suszarniczej, czasu przeprowadzania procesu suszenia i wielu innych mniej znaczących czynników, takich jak na przykład aktualnie panująca pogoda. W celu redukcji do minimum technologicznego zużycia energii cieplnej w komorze zastosowano różnorodne rozwiązania.

Komora pracuje w pełni automatycznie. Podajemy tylko trzy dane:

  • rodzaj drewna.
  • jego grubość.
  • żądaną wilgotność końcową.

Automatyczny system sterowania prowadzi optymalnie proces suszenia. W ciągu najkrótszego czasu mamy do dyspozycji drewno w pożądanej jakości.

suszarnia palet

© Wszelkie prawa zastrzeżone 2001 - 2024. Zakład Drzewny Ircha Sp.z o.o.

Wykonanie strony: Inaton.pl